Jestem wolny

Najmij mnie!
 

Fani potrafią

W swoim poprzednim wpisie poruszyłem temat fanowskich filmów – Nuka Break jest jednym z nowszych i jednocześnie najciekawszych przykładów takowych dzieł tworzonych przez zapaleńców. Takich filmików jest w sieci sporo, część z nich oczywiście prezentuje poziom zbyt niski, aby stać się czymś więcej niż kolejną ciekawostką, ale jest przynajmniej kilka filmów (a nawet mini-serii), które spokojnie można puścić nie-growym znajomym. Chyba każdy z Was zna przynajmniej jeden takowy filmik, który pokazał, że z niemal zerowym budżetem i jedynie masą dobrych chęci (popartych odrobiną talentu) można stworzyć krótkie, aktorskie dzieło, które po prostu będzie świetne. Albo zgniecie widza klimatem odtworzonym na podstawie znanego uniwersum, albo rozśmieszy do łez lub też po prostu zaciekawi. Właśnie o takowych filmikach jest ten wpis – w zasadzie to nie tyle wpis, co (bardzo) krótka lista znanych mi przykładów, które śmiało można zaliczyć do grona najciekawszych przedstawicieli „fan movies”.

Na początek obecnie dwu-odcinkowa seria osadzona w uniwersum Half-Life, czyli bardzo znana Escape From City 17. Ciężko nie być pod wrażeniem świetnego odtworzenia klimatu miasta znanego z drugiej części przygód Gordona Freemana i zaskakująco udanych efektów.

Kolejny w kolejce jest Gone With The BlastWave – filmik, który powstał z inicjatywy fanów pewnego świetnego netowego komiksu (jak najbardziej wartego uwagi, to tak swoją drogą – klik). Klimat w sam raz dla wielbicieli uniwersum Fallout, S.T.A.L.K.E.R. lub innej post-apokalipsy.

Całkiem miłe dziełko powstało również ku uciesze fanów Portala – kultowy portal gun wypadł całkiem zgrabnie, a i końcówka robi całkiem solidne wrażenie jak na tak krótki film.

Mniej imponujący filmik na koniec, który prezentuje w dość przyzwoitej formie, co to znaczy mieć smycz z Bulletstorma na wyposażeniu. Nic specjalnego, ale nadal dość miło się go ogląda.

Jestem pewien, że znacie kilka innych pozycji (Nuka Break ominąłem, ponieważ poświęciłem tej serii cały osobny wpis ;)) – podrzućcie linki Waszych ulubionych fanowskich filmideł. 😉

Napisano: 06-09-2011

Tagi: , , , , ,

Kategorie: Ciekawostki